ادویه ماهی میگو مقدار100گرم

485

جدید ادویه ماهی میگو گالری تصاویر

محصول جدید

ادویه ماهی میگو

همچنین ماهی هم طبع خاص خود را دارا است ، طبع ماهی سرد و تر است و برای همین ماهی باید با مصلحات مخصوص خودش خورده شود.

166,000 ریال

8 قلم

هیچ امتیاز پاداش برای این محصول وجود ندارد.

تقریبا 100 گرم

ادویه ماهی میگو

با استفاده از ادویه‌ مخصوص ماهی و میگو دیگر خبری از بوی ضخم آنها نخواهد بود. مهم نیست می‌خواهید این مواد غذایی را سرخ کنید یا به صورت کبابی طبخ نمایید، در هر حال باید فکری برای از بین بردن بوی آن داشته باشید. بهترین راه‌حل این است که به سراغ انواع ادویه‌های مخصوص ماهی و میگو بروید.  در واقع باید گفت در تهیه این نوع از ادویه ها از بذر و گیاهان متنوعی استفاده می‎شود. برای اینکه بتوانید از آنها عطر و طعم دلنشینی به دست آورید، لازم است تا به نسبت خاصیت ادویه ها را با یکدیگر ترکیب نمایید. در غیر این صورت احتمالا طعم برخی از آنها بر سایرین غالب خواهد شد.

به همین دلیل پیشنهاد می‎شود برای خرید آنها به فروشگاه‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، مراجعه نمایید. این نوع از ادویه‌ها به صورت پودر به بازار عرضه می‎شوند، بنابراین تشخیص ترکیبات آن امکان‌پذیر نیست. ادویه‌های مخصوص ماهی و میگو زمانی طعم خوشمزه‌ایی به غذا می‌دهند که از مواد اولیه باکیفیت و سالم تهیه شده باشند.

همچنین ماهی هم طبع خاص خود را دارا است ، طبع ماهی سرد و تر است و برای همین ماهی باید با مصلحات مخصوص خودش خورده شود.

ماهی

پاپریکا؛ ادویه مخصوص ماهی و میگو

بدون شک می‎توان گفت پاپریکا یکی از ادویه‌های مخصوص ماهی و میگو است. از این ادویه به طور گسترده برای مزه‌دار کردن انواع گوشت استفاده می‎شود. شاید بخواهید بدانید منظور از پاپریکا چیست؟
باید گفت پودر پاپریکا از نوعی فلفل دلمه ‎ایی تهیه می‎شود و نمی‎توان برای آن طعم خاص و ثابتی را در نظر گرفت. این ادویه پرکاربرد می‎تواند طعمی تند یا ملایم داشته باشد. برای مثال گفته می‎شود پاپریکای مجارستانی طعمی ملایم و شیرین دارد. این در حالی است که در برخی از کشورها همراه آن از پودر فلفل تند استفاده می‎کنند تا طعم تندی نیز، از آن دریافت شود. انتخاب آن به نوع ذائقه شما بستگی خواهد داشت.

برای مزه‌دار کردن انواع ماهی و میگو، روش‌های متفاوتی وجود دارد. برخی ترجیح می‎دهند ماهی را برای مدتی کوتاه در ادویه بخوابانند تا عطر و طعم آن به گوشت منتقل شود. برخی دیگر ترجیح می‎دهند در حین طبخ غذا از آن بهره ببرند. همچین عده‌ایی از آن به عنوان طعم‌دهنده در سفره غذا استفاده خواهند کرد. نمی‎توان گفت کدامیک از این روش‌ها بر دیگری برتری دارد. چرا که سلیقه و ذائقه افراد با یکدیگر متفاوت است. اما اگر برای اولین بار است که از پاپریکا به عنوان ادویه مخصوص ماهی و میگو استفاده می‎کنید، بهتر است مقدار کمی از آن را به غذا اضافه نمایید. به این ترتیب بهتر می‎توانید در مورد مزه‌دار کردن گوشت تصمیم بگیرید.

ماهی

گرمصاله؛ ادویه مخصوص ماهی و میگو

ازگرمصاله به عنوان یکی دیگر از انواع  ادویه مخصوص ماهی و میگو یاد می‎شود. البته می‎توانید از آن در طبخ غذاهایی مانند فلافل، خرچنگ، مرغ شکم پر و… نیز بهره ببرید. باید گفت گرمصاله یک ادویه نیست بلکه از ترکیب چندین گیاه مختلف تهیه می‎شود. اصالت آن به کشور هند بازمی‎گردد. کافی است در آشپزی نامی از هند برده شود تا بلافاصله پس از آن به یاد انواع فلفل و طعم تند بیفتیم. ترکیبات گرمصاله نیز به‌گونه‌ایی است که طعم تندی را به راحتی از آن دریافت می‌کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که افراد تمایلی به خوردن غذاهای دریایی مانند انواع میگو و ماهی را ندارند، بوی ضخم آنها است. به همین دلیل همیشه سعی می‎شود تا با استفاده از تکنیک های آشپزی به شیوه‌ایی موثر بوی ضخم آنها برطرف شود. گرمصاله دارای عطر و بوی تندی است. اگر تاکنون با مزه‌دار کردن گوشت میگو و ماهی مشکل داشته‌اید، بهتر است به سراغ خرید گرمصاله بروید. به این ترتیب برای همیشه از طبخ و خوردن انواع غذای دریایی و همچنین انواع گوشت لذت خواهید برد. می‎توانید از این ادویه قبل از پخت (مرینیت)، در ابتدا یا پایان طبخ استفاده کنید. اگر در پی آن هستید تا در کنار داشتن طعم بی‎نظیر این ادویه از خواص آن نیز بهره‎مند شوید، بهتر است در اواخر پخت آن را مصرف نمایید. در ترکیبات گرمصاله، ادویه‌های زیر بکار برده می‌شود:

  • زیره
  • گشنیز
  • فلفل
  • دارچین
  • میخک
  • جوز هندی
  • هل

ماهی

همچنین ماهی هم طبع خاص خود را دارا است ، طبع ماهی سرد و تر است و برای همین ماهی باید با مصلحات مخصوص خودش خورده شود.

مــحصولات مرتبط