پاکسازی بدن از سموم به روش طبیعی

تاریخ انتشار: 99/04/18
نمایش: 261
(0 رای)

پاکسازی بدن از سموم به روش طبیعی

استفاده از خاکشیر، انجیر و زیتون

بهتر است هر روز صبح از خاکشیر یا انجیر و زیتون استفاده شود. استفاده از این نوع مواد غذایی موجب می‌گردد سیستم گوارش انسان تنظیم خاص خود را پیدا کند و همین امر موجب شادابی و نشاط و سلامتی او می‌گردد.

خاکشیر همراه با آب گرم بعد از مصرف، در بدن انسان تولید موسین یا لعاب می‌کند و روده را پاکسازی و آن را فعال‌تر می‌کند.

انجیر به خاطر داشتن قند فراوان باعث فعالیت سلول‌ها و تولید انرژی زیاد در بدن می‌گردد. همچنین با جذب آب توسط دانه‌های انجیر در روده و در نتیجه، با متورم شدن آن‌ها، حرکات دودی روده تنظیم می‌شود (رفع یبوست).

زیتون به خاطر داشتن مواد مفیدی مانند اسید لینولئیک و لینولنیک (امگا3 و امگا6) موجب می‌گردد تا دیوار روده‌ها پاکسازی گردیده و مانع از رسوب آهن موجود در غذا در دیواره روده‌ها گردد. همچنین زیتون به خاطر داشتن اسیدهای یادشده، جداره دیواره عروق خونی را تمیز، و از رسوب چربی‌های خطرناک، مانند LDL موجود در خون که باعث آترواسکلروز شدن دیواره عروق می‌شود جلوگیری می‌کند. همین امر به نوبه خود موجب کارکرد ایده‌آل قلب گردیده و از بروز سکته جلوگیری می‌کند.

خداوند متعال در سوره تین به انجیر و زیتون قسم یاد می‌کند. اگر کسی در طول عمر خود از اینگونه نعمت‌های خدادادی به طور مستمر استفاده نماید، خود را از خطر بسیاری از بیماری‌ها بیمه، و سلامتی خود را تضمین می‌کند.

منبع: کتاب دوره طب سنتی و تغذیه _ شناخت طبایع