پیشگیری از بیماری ویروسی با عسل

تاریخ انتشار: 99/05/16
نمایش: 159
(0 رای)

داستان ویروس کرونا و سیستم ایمنی بدن

ویروس کرونا یک عضو از خانواده Coronavirus ها است که به همراه دو ویروس دیگر از این خانواده یعنی ویروس SARS و MERS از خطرناک‌ترین ویروس ها به سبب ایجاد سندرم های شدید تنفسی می‌باشند.به همین خاطر پیشگیری از ویروس کرونا اهمیت بالایی دارد.

Coronavirus ها به دلیل شکل شبیه به تاج در زیر میکروسکوپ به این نام خوانده می شوند. این ویروس به سیستم ایمنی بدن حمله می کند و با کاهش میزان مقاوت آن  مشکلات نتفسی برای فرد ایجاد می کند.

بنا بر شواهد موجود افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند؛ اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند و از تغذیه مناسب برخوردار نیستند بیشتر از سایرین در معرض گرفتن ویروس کرونا هستند. این افراد بدن هر موجود زنده‌ دارای یک سیستم ایمنی می باشد که وظیه اصلی آن محافظت از بدن در برابر ویروس ها و به نوعی مولکول های ناشاخته است، این سیستم را می توان یکی از پیچیده ترین سیستم های دفاعی نام برد به خصوص این سیستم در بدن انسان به صورت خیلی پیچیده عمل می کند. داشتن یک سیستم ایمنی تنظیم شده بسیار مهم است.

اگر سیستم ایمنی کم یا بیش از حد فعال دارید هر دو عوار جانبی مهمی به مراه دارند. به عنوان مثال ضعف سیستم ایمنی شانس ابتلا به انواع بیماری ها را افزایش میدهد. سیستم ایمنی بیش از حد فعال مشکلات مربوط به بیماری خود ایمنی را به همراه خواهد داشت. از جمله این بیماری ها میتوان لوپوس یا آرتریت روماتوئید را نام برد.

عسل و ژل رویال برای پیشگیری از کرونا

عسل طبیعی و ژل رویال دو ماده ارشمند طبیعی است که می تواند به پیشگیری از ویروس کرونا کمک کند؛ به دلیل طبیعی بودن و  خوشمزه بودن این دو ماده نه تنها عوارض ناشی از داروهای شیمیایی را ندارد بلکه کلی خاصیت متفاوت دیگری نیز در کنار خود دارد. در این مقاله با معرفی این دو ماده و تاثیری که در پیشگیری از کرونا دارند؛ می توانید با مصرف هر دو یا یکی از آن ها و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا مصون باقی بمونید.

شاه ژل رویال و تقویت یستم ایمنی

شاه ژل رویال به بدن برای تقویت سیستم ایمنی کمک میکند. همچنین موجب افزایش مبارزه بدن با باکتریها و تسریع بهبودی زخم ها میشود که دلیل آن حضور ترکیب منحصر به فردی به نام  royalisin در شاه ژل رویال است. این پروتین قوی میکروب کش اثری قوی بر باکتری

های گرم مثبت دارد. تحقیقات نشان داده است خاصیت آنتی بیوتیکی یک چهارم شاه ژل رویال برابر است با پنی سیلین، البته بدون هیچ عوارض جانبی .

شاه ژل رویال فعالیت سیستم اینی بدن را تنظیم می کند. این ترکیب تولید سلولهای T خون را افزایش میدهد. سلولهای T نوعی از گلبولهای سفید خون هستند که مسئول مبارزه با عوامل بیگانه، تنظیم سیستم ایمنی و کنترل تولید آنتی بادی به منظور مبارزه با عفونت می باشند.

شاه ژل رویال از لحاظ هیدروکسی اسید منحصر به فردی که 10HDA جز فعال شاه ژل رویال را تشکیل میدهد. 10HDA به تولید گلبولهای سفید خون و همچنین تحریک آنها برای مبارزه با ویروسها کمک میکند. یکی از از بهترین ترکیباتی که به افرادی که میزان گلبولهای سفید خون آنها پایین است میتوان توصیه کرد، ژل رویال میباشد.

ژل رویال همچنین سرشار از گلوبولین میباشد. وجود گلوبولین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. به غیر از شاه ژل رویال منبع غذایی دیگری که به اندازه شاه ژل رویال سرشار از گلوبولین باشد وجود ندارد. بنابرایت اگر کسی از ضعف سیستم ایمنی بدن رنج میبرد شاه ژل رویال سیستم ایمنی را بهبود میبخشد. پس برای پیشگیری از ویروس کرونا حتما از ژل رویال و عسل طبیعی استفاده کنید.

ژل رویال و پیشگیری از کرونا

عسل طبیعی و سیستم ایمنی بدن

عسل طبیعی مایعی غلیظ و شیرین است که توسط زنبور عسل تولید می شود. بو، رنگ و مزه عسل به نوع گل هایی که زنبور عسل از آنها تغذیه کرده است، بستگی دارد.از نظر غذایی، یک قاشق غذاخوری عسل (21 گرم) حاوی 64 کالری و 17 گرم قند، از جمله فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است. عسل تقریبا فاقد فیبر، چربی یا پروتئین است. این ماده  مغذی به شدت برای تقویت بدن مفید است و می تواند سیستم ایمنی بدن بدن را در مقابله بیماری هایی مانند کرونا تقویت کند.

عسل طبیعی از خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتری و ضد میکروبی برخوردار است که به مبارزه با سرماخوردگی، و علائم آن کمک می کنند. عسل می تواند به تسکین گلو درد کمک کند. همچنین، عسل سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند که به بهبودی سریع‌تر و کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی در آینده کمک می کند.

ترکیب عسل و لیمو هر دو از خواص ضد ویروسی سود می برند. افزون بر این، لیمو حاوی ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان قوی محسوب شده و می تواند سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت کند.

به همبن دلیل توصیه می شود برای تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت آن صبح ها، یک لیوان آب ولرم،عسل طبیعی و مقدار لیمو را مخلوط کنید و میل کنید.

در مباحث دینی تاکید شده که ترکیب عسل و سیاه دانه داروی مقوی و قدرتمندی برای مبارزه با ویروس ها و باکتری ها است؛توصیه می شود برای مبارزه با ویروس کرونا ترکیب عسل و سیاه دانه را هر روز صبح قبل از خارج شدن از خانه مصرف کنید.

 

آنتی بیوتیک عسل طبیعی و زردچوبه

این آنتی بیوتیک خانگی را «عسل مزین به زردچوبه» می گویند. این آنتی بیوتیک طبیعی یک جایگزین مناسب برای انواع داروهای شیمیایی است و باعث تخریب و نابودی باکتری ها و ویروس های موجود در بدن می شود.

شما می توانید از این آنتی بیوتیک پرخاصیت برای پیشگیری از بیماری استفاده کنید و یا به محض مشاهده نخستین علائم بیماری های عفونی یا ویروسی به سراغ آن بروید. ترکیبات این آنتی بیوتیک در معرض دسترس بوده و تهیه آن ساده است. البته توصیه می شود در هنگام خرید عسل دقت کرده و از انواع طبیعی و باکیفیت آن خریداری کنید. قطعا استفاده از این ترکیب در پیشگیری از ویروس کرونا می تواند مفید باشد.

ترکیبات لازم

عسل دارای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضدالتهابی قوی است که با آسیب های اکسیداتیو ناشی از فعالیت رادیکال های آزاد و سموم مقابله می کند. عسل همچنین در درمان زخم ها و سوختگی های سطحی موثر است

عسل طبیعی:100 گرم (حدود یک سوم لیوان)

زردچوبه:10 گرم (حدود 1 قاشق)

روش تهیه

داخل یک ظرف شیشه ای تمیز، عسل و زردچوبه را ریخته و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. اجازه دهید مواد به مدت یک شب کامل استراحت کند.

 روش مصرف

با مشاهده نخستین علائم سرماخوردگی یا بیماری های مشابه در روز اول هر یک ساعت یکبار نصف قاشق از این آنتی بیوتیک طبیعی بخورید. در روز دوم مصرف هر دو ساعت یک بار نصف قاشق میل کنید و در روز سوم، سه بار در روز نصف قاشق از این ترکیب مصرف کنید.

ترکیب زردچوبه و عسل را در دهان بگذارید و تا به طور کامل ذوب شود. شما می توانید از این دارو به عنوان مکمل درمانی بیماری های تنفسی مختلف استفاده کنید. در این صورت نیز می توانید روزانه 3 مرتبه نصف قاشق از این آنتی بیوتیک را مصرف کنید. توصیه می شود این میزان را در شیرکاکائو حل کرده و میل کنید.

برای پیشگیری از بیماری نیز می توانید سه مرتبه در هفته 1 قاشق (حدود 7 گرم) از این آنتی بیوتیک را میل کنید. یادتان باشد که این آنتی بیوتیک سالم و تهیه آن ساده است. بنابراین برای ارتقای سلامتی خود و جلوگیری از عوارض آنتی بیوتیک ها این دارو را برای خود تهیه و همان گونه که اشاره شد مصرف کنید.

سخن نهایی

با مصرف عسل طبیعی و ژل رویال به روش هایی که در این مقاله اموزش دیدی می توانید تا حد زیادی می توانید از ویروس کرونا در امان بمانید. اگر هم عسل طبیعی و ژل رویال خواستید کافیست با از طریق بخش فروشگاه با محصول خود را سفارش دهید یا از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید.