چای به مقدار 100 گرم

554

جدید عسل بهارنارنج گالری تصاویر

محصول جدید

درخت "به" ارتباط نزدیکی با سیب و گلابی دارد. نام علمی آن Cydonia oblonga است. درخت به برگریز و نسبتاً کوچک است ، در حالی که میوه رسیده آن به رنگ طلایی مایل به زرد است و از نظر شکل و فرم تا حدی شبیه گلابی است. 

100,000 ریال

مدل انتخابی موجود نداریم

هیچ امتیاز پاداش برای این محصول وجود ندارد.

تقریبا 100 گرم

به چیست؟

درخت "به" ارتباط نزدیکی با سیب و گلابی دارد. نام علمی آن Cydonia oblonga است. درخت به برگریز و نسبتاً کوچک است ، در حالی که میوه رسیده آن به رنگ طلایی مایل به زرد است و از نظر شکل و فرم تا حدی شبیه گلابی است. 

 

فواید واقعی درخت میوه در خوردن پوست و میوه های گوشتی است ، زیرا دارای مواد مغذی مفیدی از جمله ویتامین ها ، مواد معدنی ، ترکیبات فنلی ، آنتی اکسیدان ها و فیبرهای غذایی است.

 

خواص دمنوش به

به چندین دهه در طب عامیانه مورد استفاده قرار گرفته ، اما تحقیقات علمی در مورد فواید آنها هنوز در مراحل اولیه است. دمنوش به طبیعتی گرم و معتدل و مصرف آن نشاط آور است.

 

1. سرشار از مواد مغذی

درختان میوه حاوی فیبر و چندین ویتامین و مواد معدنی ضروری هستند و تقریباً به هر رژیم غذایی افزودنی مغذی می دهند.

یک عدد میوه به (92 گرمی) موارد زیر را فراهم می کند:

- کالری: 52

- چربی: 0 گرم

- پروتئین: 0.3 گرم

- کربوهیدرات: 14 گرم

- فیبر: 1.75 گرم

- ویتامین C: 15٪ ارزش روزانه (DV)

- تیامین (ویتامین B1): 1.5٪ از DV

- ویتامین B6: 2٪ DV

- مس: 13٪ DV

- آهن: 3.6٪ DV

- پتاسیم: 4٪ DV

- منیزیم: 2٪ DV

همانطور که مشاهده می کنید ، این میوه مقادیر متوسطی از ویتامین C و مس را به همراه مقادیر کمی ویتامین B ، آهن ، پتاسیم و منیزیم تأمین می کند.

 

2. حاوی آنتی اکسیدان 

بسیاری از مزایای مرتبط با گیاهان را می توان به دلیل وجود آنتی اکسیدان های فراوان میوه دانست. آنتی اکسیدان ها استرس متابولیک را کاهش می دهند ، التهاب را کاهش می دهند و از سلول های شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد که مولکول های ناپایداری هستند محافظت می کنند.

 

برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از آنتی اکسیدان های موجود در میوه ، از جمله فلاونول ها مانند کوئرستین و کامفرول ، التهاب را کاهش می دهند و از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی محافظت می کنند.

 

3. ممکن است به کنترل حالت تهوع ناشی از بارداری کمک کند

برخی از علائم رایج در اوایل بارداری حالت تهوع و استفراغ است. برخی تحقیقات نشان می دهد که میوه به ممکن است به تسکین این علائم کمک کنند.

4. ممکن است مشکلات گوارشی را برطرف کند

از مدت ها قبل در طب سنتی و عامیانه از گیاه " به" برای درمان انواع اختلالات گوارشی استفاده می شد.

تحقیقات اخیر حاکی از آن است که عصاره گیاه "به" می تواند از بافت روده در برابر آسیب های مربوط به بیماری های التهابی روده (IBD) مانند کولیت اولسراتیو محافظت کن

5. ممکن است زخم معده را درمان کند

تحقیقات اولیه حاکی از آن است که ترکیبات گیاهی موجود در انواع میوه ها می توانند به پیشگیری و درمان زخم معده کمک کنند.

در یک مطالعه آزمایشگاهی ، به رشد هلیکوباکتر پیلوری ، باکتری شناخته شده در ایجاد زخم معده را مهار کرد. اگرچه این نتایج دلگرم کننده است ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

 دمنوش به

6. ممکن است علائم ریفلاکس اسید را کاهش دهد

چندین مطالعه نشان می دهد که به می تواند به مدیریت علائم ریفلاکس معده (GERD) کمک کند ، که معمولاً به عنوان ریفلاکس اسید شناخته می شود.

 

7. ممکن است از برخی واکنشهای آلرژیک محافظت کند

به ممکن است با سرکوب فعالیت سلولهای ایمنی خاص مسئول واکنشهای آلرژیک علائم مختلف آلرژی را کاهش دهند. ترکيبات موجود در به ممکن است با واکنشهای حساسيتي خفيف ، مانند پوست ملتهب ، آبریزش بينی و آسم مقابله کند. با این حال ، مطالعات بیشتری لازم است.

 

8. ممکن است از عملکرد ایمنی مناسب حمایت کند

به ممکن است از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی کند. چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که این ماده دارای خواص ضد باکتری است که می تواند از رشد بیش از حد برخی از باکتریهای مضر مانند E. coli و S. aureus جلوگیری کند.

 

علاوه بر این ، یک عدد "به" 15٪ از DV را برای ویتامین C تامین می کند ، که برای یک سیستم ایمنی سالم و سالم ضروری است. به همین ترتیب یک میوه 6-8٪ از توصیه های روزانه فیبر را تأمین می کند. مصرف کافی فیبر از باکتری های سالم ساکن در دستگاه گوارش پشتیبانی می کند که در مجموع به عنوان میکروبیوم روده شناخته می شوند.

حفظ یک میکروبیوم روده سالم ممکن است باعث کاهش التهاب و بهبود مقاومت در برابر عفونت های ناشی از باکتری های مضر در دستگاه گوارش شود.

 

9. تنظیم فشار خون

عصاره میوه به سطح آنژیوتانسین، آپلین و اندوتلین را کم کرده و به کاهش فشار خون کمک می کند.

10.خواص به و تاثیر بینظر آن برای خانم های باردار

 

علاوه بر گوشت به، دانه آن نیز اثر شفابخشی برای التهاب های دستگاه گوارش و مخاط ها، سرفه های خشک، سینه درد، تب و گرفتگی صدا دارد.